Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomohl nám rychlý gól po přestávce, říkal po výhře nad Bohemians Pavel Horváth

24. 4. 2009
Spokojenost s výsledkem a hrou v druhém poločase, ale velká nespokojenost s hrou v první půli. Tak hodnotili viktoriáni zápas, v němž porazili pražské Bohemians 3:1. „V první půli jsme neběhali. Možná to bylo tím, že jsme se podvědomě šetřili, aby nám po náročném programu tohoto týdne v závěru nedošly síly. V šatně pak bylo o poločase dusno a naštěstí se nám povedlo dát rychlý gól, který nám pomohl,“ konstatoval kapitán Plzně Pavel Horváth, který v 62.minutě s přispěním brankáře Belaně vstřelil gól přímo z rohu a napodobil tak svůj kousek ze zápasu se Zlínem. „Franta Ševinský mi o půli říkal, že hráči Bohemians čekají spíš centr na druhou tyč. Takže jsem to zkusil přímo a dopadlo to dobře,“ popisoval.
S výsledkem byl spokojený i další plzeňský střelec Tomáš Hájovský. „V prvním poločase jsem ale možná podobně jako další hráči cítil ještě nějaké zklamání ze středečního pohárového vyřazení. Navíc jsem se nechytil první přihrávkou a vleklo se to se mnou, můj výkon nebyl optimální. Trenér v kabině ale zvýšil hlas a v druhé půli jsme to zlomili,“ uvedl Hájovský.
Ani plzeňský trenér Pavel Vrba přes výhru neskrýval rozčarování nad hrou svých svěřenců v prvním poločase. „Bohemka v první půli vypadala lépe než my, byla fotbalovější. Ukázala všem odborníkům, že i hra na jednoho útočníka může přinést hodně šancí. Přehrála nás na šance 2:1. My jsme vypadali špatně a soupeř si zasloužil dát gól. Asi na nás trochu psychicky dolehla středeční pohárová prohra,“ zamýšlel se nad příčinami špatného výkonu v úvodu zápasu Vrba. Podle něj si někteří hráči Plzně asi mysleli, že se soupeř porazí sám, a měli špatný pohyb. „Musel jsem to v kabině o poločase důrazně vysvětlit. Myslím, že jsem používal stejně ostré výrazy jako můj kolega po zápase. Slyšel jsem ho, když jsem šel okolo kabiny Bohemky,“ dodal Vrba. Uznal, že Bohemka byla Plzni rovnocenným protivníkem. „Dnes jsme měli štěstí, které nám třeba chybělo v prvním pohárovém zápase na Spartě. Víc jak polovinu utkání jsme tahali za kratší konec a o osudu zápasu vlastně rozhodly dvě standardní situace na začátku druhého poločasu.“
Trenér Boheminas Praha Luboš Urban byl zklamaný. „Nebyl to zápas na dardu 1:3. Na Plzeň jsme se dobře připravili, což jsme v první půli na hřišti ukázali. Škoda, že jsme po šancích Kincla, které mu připravil Dobeš, nešli do vedení,“ litoval Urban. „V druhém poločase jsme ale inkasovali po rohu, kdy brankář špatně vyběhl a sesypali jsme se. Dvacet minut jsme pak vypadali jako turisti. Na konci jsme ožili, černý Ibe přinesl čerstvý vítr a dal gól a měl i dvě další příležitosti. Bohužel, tenhle zápas jsme měli zvládnout daleko lépe,“ čertil se Urban, jehož tým i přes porážku v Plzni směřuje k záchraně v lize.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář